Alessandro Spa Manikür

Alessandro Spa Manikür

Duyulara hitap eden özel bir manikür… Manikür işlemini keyifli kılan Nail Spa, hoş aromaterapik kokuları ile hislerinizi harekete geçirir.

Tırnakların anatomik yapılarına göre uygulanan ve özel manikür seçenekleri bulunan Nail Spa Manicure ile manikür işlemini keyfe dönüştürebilirsiniz.

SPA  manikür işlemi; el ve tırnak bakımını destekleyen ve tırnak etlerinin sorunsuz uzamasını sağlayan bir işlemdir. Doğal manikür ve pedikür işleminde pens ve makas gerektiğinde kullanılır. Tırnak etinin geriye itilmesi ve kuruluğunun giderilmesi için çeşitli yağlar ve tırnak eti çıkarıcılar tercih edilir . Yağlar tırnak etini nemlendirir ve rahatsızlık vermelerini engellerler. Doğal tırnak işleminde kullanılacak tırnak eti çubuğunun amacı ise yağlar ve tırnak eti çıkarıcılar ile yumuşayan tırnak etini kolaylıkla ve hassasça geriye itmektir.

Pens veya makasla kesilen tırnak eti daha sert ve sorunlu bir şekilde uzar çünkü tırnak eti de savunma mekanizmasına sahiptir. Bu nedenle tırnak etine yapılan sert bir darbe manikür işlemini daha zor ve daha zahmetli kılar.
Uzayan tırnak eti sert ve kurudur, rahatsız eder ve kişi bu rahatsızlıktan ötürü kimi zaman dişleriyle kimi zamanda gereksiz sert cisimlerle tırnak etini kesmeye ve koparmaya çalışır. Bu çaba; hem çok gereksiz hem de tırnak etleri için geçici bir çözümdür.

Manipedi Hand&Nail instutude ‘te  SPA manikür işleminin yanında müşterilerin tırnaklarının anatomik yapılarına (ince ve yumuşak, kuru ve kırılgan, dayanıklı) göre tırnak bakım ürünlerini sunabilmek doğal manikür işlemini bütünleyen ve ciddiyetini vurgulayan, önemli bir ayrıntıdır.

NAIL SPA  İnce ve Yumuşak Tırnaklar İçin Besleyici Manikür-Lavender                                    
Temel Manikür, peeling, tırnak bakım ve el masajı     
 
NAIL SPA Kuru ve Kırılgan Tırnaklar için Nemlendirici Manikür-Rose                                                            
 Temel Manikür, peeling, tırnak bakım ve el masajı

NAIL SPA Dayanıklı Tırnaklar için Rahatlatıcı Manikür – Lotus                                      
Temel Manikür, peeling, tırnak bakım ve el masajı

Tırnak Beyazlatıcı Spa Manikür    
                         
Renkli Oje                        
                                           
French Oje